СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютУвага у Вишгородському районі кліщі!
24.04.2015

В Україні, у тому числі й на Київщині, з настанням весняного періоду і початком масового відпочинку людей на природі виникає загроза захворіти на хворобу Лайма ( іксодовий кліщовий бореліоз), який передається кліщами.

 

У Вишгородському районі за 2014 рік було зареєстровано 15 випадків хвороби Лайма.

 

Зараження відбувається з моменту присмоктування кліща, адже збудники хвороби Лайма є в його слині. Перші ознаки хвороби можуть з’явитися через 2 - 30 днів. На  місці укусу з’являється червона пляма (еритема).Вона має більш світле  забарвлення всередині і  яскравіше — по перифирійному контуру. Це — кліщева кільцева еритема.

 

Коли збудник хвороби потрапляє в систему кровообігу, спостерігаються головні болі, лихоманка, нудота, мігруючі болі в кістках, м’язах, а також слабкість, швидка втомлюваність, сонливість, підвищення температури. Якщо не почати лікування, через 4-6 тижнів вражається нервова система, серце, суглоби.

 

Щоб не заразитися хворобою Лайма, слід перш за все уникати укусів іксодових кліщів. Вони можуть потрапити на тіло під час вашого перебування в лісі, лісопарках, у парках і скверах, на дачних ділянках, можуть бути занесені в будинок з букетом квітів, травами тощо.

 

 

Зазвичай кліщі присмоктуються в тих місцях, де шкіра найніжніша, –  на шиї, грудях, під пахвами, в паховій зоні. У дітей можливе присмоктування кліща на волосяній ділянці голови. Тому саме ці місця слід захищати одягом, а також ретельно перевіряти після перебування на природі.

 

 

Будьте пильні — кліщ присмоктується до тіла практично непомітно. Відчуття дискомфорту та свербіж на місці присмоктування  виникають зазвичай через 6-12 годин, а то й пізніше.

 

 

Якщо кліщ присмоктався до тіла, його необхідно видалити якнайшвидше. При цьому — діяти обережно, щоб уникнути відриву хоботка. Якщо ж хоботок таки лишився в тілі, ліпше звернутися за допомогою до лікаря. Місце укусу необхідно ретельно  продезінфікувати. А якщо все ж таки в цьому місці тривалий час залишається почервоніння, або ж з’явиться кліщева  кільцева еритема, – звернутися до лікаря слід негайно.

 

 

 

 

Вишгород

 << повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod