СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : Межигірський монастир увійде до Держреєстру нерухомих пам’яток України
03.02.2015

 Благодійний фонд «Покоління» має намір відновити зруйнований Межигірський Спасо-Преображенський монастир, заявляє президент фонду Валерій Виговський.«Межигірський монастир має славну історію... На жаль, на сьогоднішній день не залишилося жодної монастирської споруди, і для сучасного українця «Межигір’я» — помпезна резиденція колишнього президента, — сказав він 22 січня ц. р. на прес-конференції в агентстві «Інтерфакс-Україна». — Віримо, що спільними зусиллями Межигірський монастир буде відновлено. Звісно, зараз іде війна, і в країні складне економічне становище. Але ми повинні розуміти, що значення пам’яток такого масштабу для підняття духу та відродження державності вкрай важливе!»

На незабудованій (тобто майже готовій для археологічних досліджень) території Межигір’я є шари бронзової доби, трипільської культури, часів Київської Русі. Межигірський монастир — символ козацької слави України, тут знаходили спокій відомі запорожці. У 18 столітті вироби межигірської фаянсової фабрики були відомі по всій Європі; у 20-х роках ХХ ст. у фаянсовому технікумі викладав знаменитий Михайло Бойчук з учнями.


На конференції обговорили шляхи і перспективи відновлення монастиря та відповіли на запитання ЗМІ. Найближчим часом міністром культури буде підписано наказ про внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України пам’ятки археології — садиби колишнього Межигірського Спасо-Преображенського монастиря. Статус пам’ятки археології унеможливить захоплення, приватизацію або продаж заповідної землі.

 

 

 Вишгород << повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod