СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : Хрещенський вечір зі «Стежиною»
22.01.2015

Створивши фольклорний колектив, митці Димерського Будинку культури назвали його «Стежиною». Відтоді вже три роки вони своєю творчістю прокладають пісенну стежину, місточок до душі глядачів. З нагоди цієї невеличкої річниці ансамбль звітував перед земляками творчим вечором.


Побутує думка, що народними піснями більше захоплюються люди старшого віку. Однак у БК минулої суботи зібрались і дідусі й бабусі, і люди середнього віку, і молодь, і чимало дітлахів. Прийшли, щоб наснажитись гарним співом колективу, адже «Стежину» вже добре знають і полюбили їх бадьорий і лірично-щемливий репертуар.Задумавши створити фольклорний колектив, Олександр Мехед ретельно підбирав кандидатури і врешті запросив до ансамблю Катерину Пихтіну, Віру Рядову, Надію Ященко та Лідія Трайковську, які, на його думку, дуже вдало поєднались  і змогли стати справжнім творчим колективом.


«Назву вони вибрали не випадково — це як стежина до маминого дому, до людського серця, — розвідає директор Будинку культури Галина Дуняк. — І ось уже три роки колектив щедро ділиться теплом свого серця з глядачами, став популярним не лише в Димері, виступає з концертами у Лютежі, Пиляві, Толокуні, Вишгороді, військових частинах, що знаходяться в районі. Вони — незмінні учасники всіх клубних та загальноселищних заходів».

 

Олександр Мехед — акомпаніатор і, по суті, художній керівник колективу, грає на багатьох клавішних, духових та ударних музичних інструментах, гарно співає, нерідко долучаючи і свій голос до жіночих голосів. Кожна пісня — не просто голоси в супроводі акордеону: Олександр створює з них справжню виставу з музичними та шумовими ефектами. «Художній керівник у нас незмінний і незамінний», — каже Галина Дуняк.

 

Жіночий склад колективу — пенсіонерки, хоча Віра Рядова ще й працює у Димерській бібліотеці для дорослих. У кожної з них якщо й немає музичної освіти, то є досвід виступів чи, принаймні, бажання ділитись своїм творчим талантом із глядачами.

 

Катерина Пихтіна виступала до «Стежини» в іншому колективі Будинку культури. Віра Рядова і Лідія Трайковська із юних літ теж беруть участь у художній самодіяльності. А Надія Ященко, хоч і не має такого великого пісенного досвіду, як її колеги, але має гарний голос і завжди співала — для родичів, для друзів, для себе…

 

«Хрещенські вечори зі «Стежиною»  в Димерському БК і ювілейним виступом співочого колективу не назвеш, але кожну пісню, яку оголошували ведучі Ольга Хоменко (автор сценарі) та Надія Демченко, зал сприймав гарячими оплесками.

 

 

Привітати своїх колег з невеличкою їх творчою сходинкою цього дня завітали колеги — дует «Веселенькі» (Ганна Сорока та Сергій Одиницький) та солістка БК Валентина Гончаренко — з популярними і народними піснями.
А ще вітали винуватців свята працівники Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування — завідуюча відділення соціально-побутової адаптації Галина Макаренко подякувала за співпрацю у наданні соціальних послуг підопічним центру (одиноким громадянам похилого віку) та вручила колективу грамоту — за їх наполегливу творчу працю, збереження вікових українських традицій.

 

 

Глядачі після концерту довго не розходились із зали, дякували за виступ, за гарно проведений час. «Що найбільше сподобалось?» — запитую гурт молоденьких дівчаток.«Та їх коронний «Лісапет», —  відповідають. — Пісня з дуже простим сюжетом, але вони її так потужно виконують, ще й ці спецефекти, коли дзвенить велосипедний дзвінок, чи коли чуєш, як двоколісний розлітається на частини — здається, що все те бачиш…» «Знаємо їх багато років, живуть поруч із нами, — це вже розповідають представниці старшого покоління, — звичайні собі жінки, зі своїми проблемами і болячками.
 


Але коли вони виходять на сцену та ще заспівають якісь душевні пісні — то стають такими гарними, розкриваються, як квітки, зачаровують своїми голосами». Чоловіки в своїх оцінках — аж занадто вже стримані: «Гарно співають», «Запальний виступ», «Задушевні пісні».

 

 

Словом, те що робить ансамбль «Стежина», потрібно землякам — їхні виступи створюють гарний настрій і допомагають долати життєві труднощі, розкривають кращі душевні грані людини і несуть українські традиції від старших до молодших поколінь. 

 

 

 

Вишгород<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod