СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютМісто Вишгород розпочалося з Київської ГЕС
22.12.2014

 У серпні 1959 року Радою Міністрів СРСР було прийнято рішення про будівництво Київської ГЕС — першої в Радянському Союзі спорудженої із збірних залізобетонних конструкцій і без водозливної греблі. Будівництво станції розпочалося у Вишгороді в 1960 році, і вже у вересні 1964-го перші святково прикрашені судна пройшли через урочисто відкритий судноплавний шлюз. А за три місяці Київська ГЕС дала перший промисловий струм.


Завдяки цьому Всесоюзному комсомольському будівництву та введенню в дію Київської ГЕС Вишгород у 1968 році отримав статус міста. 


За невеликий проміжок часу тут було споруджено житлові будинки, дитячий садок-ясла на 185 місць, магазини, їдальню, кафе. Збудовано СШ № 1, лікарню, стадіон, адміністративний будинок. Тут працювали численні виробничі підприємства, серед них — Трест «Південатоменергобуд», Завод залізобетонних конструкцій, залізнична гілка «Київ-Петрівка».

 

На нижній промзоні встановлено перший пам’ятник нової для Вишгорода доби — комсомольцю-будівельнику. А згодом, на набережній, перед в’їздом на греблю — пам’ятний знак на честь Київських ГЕС та ГАЕС (чайку).Нині районний центр (із 1973 року), Вишгород — сучасне, комфортне, затишне місто, яке ми із місцевою громадою зробимо іще кращим. У місті — п’ять середніх навчальних закладів, спортивна і музична школи, райвідділ міліції, суд, прокуратура, військкомат, підприємства різної форми власності. Встановлено понад десять пам’ятників і пам’ятних знаків.У нас проводяться міжнародні спортивні змагання, конференції. Вишгород — перлина Історії. Та найяскравіший, найсвітліший промінь цієї перлини — побудова Київських ГЕС і ГАЕС. Побратим міст Німеччини, Франції, Естонії, Македонії, Польщі, Вишгород, насамперед — місто енергетиків.

 

 

Тож щиро вітаю усіх вишгородців, а особливо колективи Київських ГЕС і ГАЕС — із Днем енергетика та 50-річчям Київської гідроелектростанції! 
Нехай ваша праця на благо держави завжди буде плідною. Мирного вам неба, нових звершень, міцного здоров’я, злагоди і добра у кожній родині.

 

 

 

Вишгород<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod