СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : Майдан триває
11.11.2014

 У четвер, шостого листопада, на площі Т. Шевченка у Вишгороді біля пам’ятника свв. Борису і Глібу було людно. Ми поцікавилися, хто і для чого зібрався. Далі — пряма мова.


Мирослав МОГИЛЬ, заступник керівника штабу Самооборони Майдану у Вишгороді і Вишгородському районі:


Керівник нашого штабу Сергій Базяк — нині заступник командира другої роти 25 батальйону «Київська Русь». Ми в тилу збираємо допомогу нашим бійцям та вимушеним переселенцям зі Сходу України. Ситуація така, що і в тилу заспокоюватися рано. Сурми Майдану не замовкли. Ось наочний приклад. Із лютого ц. р. було зручно під’їхати, поставити автомашину під адмінбудинком. А зараз подивіться: і зліва, і справа — шлагбауми, за які нікому, крім «слуг народу» — зась!


 

Сьогодні на пл. Т. Шевченка у Вишгороді зібралися активісти Самооборони Майдану з Лівого і Правого берега — з Катюжанки, Козаровичів, Синяка, Гаврилівки, Демидова. Переглядаємо зміни у державі та розробляємо план дій на завтра.
Зараз же їдемо до Київського обласного апеляційного адміністративного суду. Справа у тому, що півтора місяця назад Вишгородський районний суд повністю відмовив районному депутату Костянтину Непопу у позові до Вишгородської районної ради щодо неправомірних дій Вишгородської Самооборони та нелегітимного обрання голови райради. Тепер позивач подав апеляцію.

 

 

Нагадаю, що позачергову сесію райради 28 лютого ц. р. було скликано через те, що голова райради Олександр Носаль написав заяву про складання своїх повноважень. І потрібно було обрати одного з двох кандидатів на посаду голови. 

 

 

Сергій Возний («Удар») зняв свою кандидатуру (та й був він на засіданнях сесій пару разів за скликання). Депутати-регіонали відмовилися брати участь у голосуванні за позапартійну Ірину Побідаш. Вишгородська Самооборона попросила не розходитися та виконати волю народу. 

 

 

Зброї у представників Самооборони не було, навіть бронежилети зняли на прохання присутніх. А все ж отримали звинувачення «щодо примусу до голосування». 

 

 

Вишгородський районний суд розібрався і відкинув ці звинувачення. Сьогодні поїдемо на засідання обласного суду — і, якщо треба, підемо далі, поки не поборемо. 

 

 

Звідки пішло, звідти й викорінятимемо. Майдан триває — і народ іще скаже своє слово.

 

 

Ірина ПОБІДАШ, голова районної ради:— Їду на суд як представник Вишгородської районної ради. На засіданні Вишгородського районного суду Костянтин Непоп стверджував, нібито його хапали, примушували сідати у крісло в залі, та на підставі цього вимагав скасувати рішення сесії про обрання мене головою Вишгородської райради. 


Вишгородський суд відмовив у позові повністю. Із шести заявлених Непопом свідків у суді було п’ятеро. Представники громадськості і депутати посвідчили, що він виходив із зали, вони навіть разом із ним курили.
Я розглядаю апеляційну скаргу до Київського обласного апеляційного адміністративного суду як чергову спробу усунути мене від посади. До речі, більшість із тих, чиї підписи збирали проти мене, уже підписалися на мою користь. 


 

Зараз частина активістів зібралися у Вишгороді, щоб підтримати мене, частина — приїде прямо до суду. Обіцяв бути і народний депутат від «Свободи» Юрій Левченко.
Перше засідання Київського обласного адміністративного апеляційного суду мені видалося схожим на юридичну консультацію для опонентів: суддя роз’яснював, як писати клопотання і т. інш. Побачимо, що з цього буде.
Додам, що протиріч із жодною місцевою радою (сільською, селищною чи міською) у мене як у голови Вишгородської райради не було. Не було і відмов на більшість звернень із і до міста про допомогу конкретним людям. Є у планах спільні цікаві проекти різного масштабу. Будемо працювати.

Від редакції. Місто зацікавлене у співпраці з районом на всіх теренах. А стосовно вищезазначеного — ми не є арбітрами і вважаємо, що будь-які спірні питання мають вирішуватися у правовому полі. 

P. S. За інформацією І. Побідаш із зали суду (о 17:03, 06.11.2014), апеляційну скаргу залишено без задоволення, а рішення Вишгородського райсуду залишено в силі.
 
 
 


<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod