СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : Хочемо по-новому, а виходить як завжди
06.11.2014

Я не вперше спостерігаю за виборами на місцевій дільниці. З приводу чесності голосування та підрахунку голосів на моїй дільниці не маю жодних претензій. Гадаю, що не було масових «вкидувань» тощо і на інших міських дільницях. Спілкувалася з кількома спостерігачами — у них така ж думка.


Маю зауваження стосовно приміщення, яке, до речі, було перегороджено і використовувалося частково. Гадаю, що достатньо було би приміщення, в декілька разів меншого і більш пристосованого.Для голосування все було організовано добре: виборець зайшов, розписався у списку, отримав бюлетені, проголосував і вийшов. А от для працівників комісії та спостерігачів перебувати добу у спортзалі, який не опалюється, — надзвичайно важко. 


Врешті, половина спостерігачів збиралася колом біля обігрівача та більше думала про тепло, а не про свій обов’язок. Певним чином, це — прояв безвідповідальності партій і кандидатів у депутати до інституту спостерігачів. 

 


Половина спостерігачів — незацікавлені, решта — ненавчені. Хто з них читав закони? Де гарантія того,  що не пропустить чогось важливого? Існуючий принцип формування комісій призводить до того, що їх роботою керують люди без досвіду. Тобто голова, заступник, секретар не проходять перед цим достатнього вишколу — рядовими членами комісій.

 

На нашій дільниці голова дуже старався, але організаційного досвіду бракувало, тому розійшлися пізніше, ніж зазвичай. Звісно, роботи було чимало: 38 мажоритарників в одному бюлетені і 29 партій — в іншому. 

 

Має бути достатньо великий стіл, щоб зручно і якісно пройти всі етапи контролю. Підрахувати «корінці» і кількість підписів у кожному списку виборців/бюлетенів, а також бюлетені, що залишилися. Перерахувати бюлетені, розкладені «по партіях і депутатах» — і звести всі цифри.

 

Хочу відзначити значну кількість спостерігачів на низових ДВК. Та от ніколи не чула про активність спостерігачів у окружних та центральній виборчій комісіях.

 

Надмірна кількість самовисуванців на цих позачергових виборах — просто-таки сигнал нечесності та безвідповідальності. Упевнена, що безпартійні «коти у мішку» не мають лізти у вибори.Відома людина — ще зрозуміло, а всі інші — або ховають свою приналежність до регіонів і комуністів, або «технічні» кандидати. 

 

Чотири п’ятих мажоритарного списку — «технічні» кандидати від грошей та адмінресурсу. Одна п’ята — ті, кого не можна звинуватити у «технічності».

 

У щирості голосування сумніватися не доводиться. А от передвиборча кампанія… просто жахлива. Очевидно, що округ «зливали» БПП, «Батьківщина», «УДАР» і «Народний фронт» — під конкретних/конкретного кандидатів/кандидата.


Тому що виставляли нікому не відомих на окрузі осіб або кандидатів, що не мали жодного шансу виграти. 

 

Більше того, деякі виборчі штаби відверто працювали на своїх «суперників». Були зафіксовані випадки підкупу — ролики викладені в інтернет, але правоохоронці на це ніяк не зреагували.

 

У законі написано одне, а на практиці кандидати у депутати не мають рівного доступу до теле/радіо/ЗМІ, на практиці у них різні можливості доступу до друкованих видань, а відтак — до виборця.


Вочевидь, що головна фальсифікація виборів відбувається у передвиборчий період.

 


Закон дуже мало уваги приділяє контролю над коштами, використаними на передвиборчу кампанію. Між тим, коли відоме джерело рахунків — складніше товстосумам використовувати неправедно нажите багатство та кошти громади. 

 

Окрім особистих якостей самого кандидата, дуже важливо, щоби виборець отримав якомога більше правдивої інформації про кандидата. Хто це контролює? 

 

В Америці 99 % уваги ЦВК направлено на дуже жорсткий контроль виборчих коштів: у телерекламі посекундно вимірюють час, у зовнішній і друкованій рекламі — кількість знаків, щоб не було перекосів на користь когось одного. У нас чомусь не так. Чого б це?

 

Засмутила мене і низька громадянська свідомість наших виборців, те, КОГО САМЕ люди обирають. Було кілька гідних кандидатів, про яких я особисто не знаю нічого поганого чи представників партії, якій можна довіряти.Та подивишся очільників виборчих списків — і бачиш: люди методично обирають найбільших брехунів, злодіїв і популістів. Саме їм довіряють власне майбутнє. 

 

 
Таке «голосування» плюндрує та знецінює всі ті жертви, яких зазнав український народ під час повалення минулого режиму та війни за незалежність. 

 

 

 


Вишгород<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod