СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютЯк вишгородці своє майбутнє обирали
05.11.2014

У неділю, 26 жовтня 2014-го, обирали Верховну Раду VIII скликання на 2 699 дільницях в Україні і 112 за кордоном (не було голосування на території анексованого АРК і на 15 округах Луганщини та Донеччини, що тимчасово перебувають під контролем терористів). 
Позачергові парламентські вибори відбулися за змішаною пропорційно-мажоритарною системою. 29 партій висунули свої виборчі списки. 3 322 мажоритарних кандидати балотувалися від політичних сил і як самовисуванці. 
Місто Вишгород і Вишгородський район входять до 96-го виборчого округу (його ж представляють Бородянський, Іванківський, Бучанський райони та місто Славутич), який, за попередніми підрахунками, продемонстрував понад 50-відсоткову явку (цифра — середня по Україні).
На 12 виборчих дільницях нашого міста були представлені спостерігачі від ОБСЄ, Світового Конгресу Українців, партій і кандидатів у нардепи, Комітету виборців України. Серед засобів масової інформації, зокрема, працювали журналісти Васильківського медіа-холдингу, ІА «Правда тут», «Континент», газет «Вишгород» і «Слово»,  «Вісник Вишгородщини» і «Рідне місто», районного радіомовлення та ТРК «Више Град».

Усі виборчі дільниці відкрилися о 8-ій ранку, виборча дільниця № 320345 (РБК «Енергетик») розпочала свою роботу на півгодини пізніше. Кандидати у нардепи — самовисуванці В’ячеслав Фурса, Ігор Постановський та Андрій Майснер, Леонід Сіваков ( від Радикальної партії Олега Ляшка) зазначили певні недоліки. Фурса і Сіваков фактично паралізували роботу комісії,  стверджують присутні при інциденті.
 
Врешті Андрій Майснер зауважив, що всі стосунки необхідно виясняти із секретарем і головою, а комісія має працювати у звичайному режимі — тобто надавати виборцям можливість проголосувати за ту партію і того депутата, якого вони обрали. 
Проте, за словами заступника голови комісії Тетяни Марченко, дільниця почала працювати вчасно – о 8-ій годині. Але напередодні, під час засідання дільничної комісії, яке розпочалося о 7:15 ранку, довірена особа кандидата в депутати Леоніда Сівакова – п. Крикунов (посвідчення він не надав, тому відоме лише його прізвище) вибив двері з вимогою впустити його на засідання. «Увійшовши», не погодився зареєструватися, але на засіданні був присутній.
І, хоча члени комісії вирішили видалити його з дільниці, він залишився, а потім упродовж дня заважав роботі комісії разом зі спостерігачами та довіреними особами від Леоніда Сівакова.
По обіді довірені особи Леоніда Сівакова та Андрія Майснера побували і на ДВК № 320343 (просп. Т. Шевченка, 8, ВРЦХТДЮМ «Дивосвіт») та зробили зауваження щодо відсутності печатки і підпису голови комісії на списку осіб, що голосують вдома, та діловодства за зачиненими дверима (все було зафільмовано). 
Як пояснила нам голова комісії цієї ДВК Тетяна Литвин, цей недолік було моментально усунуто. Щодо довіреної особи Леоніда Сівакова, то він, за словами голови комісії, вимагав рішення комісії видалити його з приміщення, а вони одразу і не зрозуміли, хто це, бо чоловік замість паспорта пред’явив права автоводія, які толком не встигли прочитати. 
Член комісії, що займався діловодством, Олена Баркова, пояснила спостерігачам, що комісія у складі трьох членів отримала список (10 осіб) і бюлетені та поїхала за зазначеними у списку адресами.  Вона показала бюлетені і «корінці». П’ять відривних талонів відповідали кількості виборців, що проголосували за місцем перебування (тобто вдома), а решта (ще п’ять) — скільки виборців не скористалися цим правом. 
На 12 годину ранку явка виборців на дільницях складала 25 %, на 16-ту — до 50 % від кількості зареєстрованих. Досить злагоджено, попри деякі нестиковки, працювали члени комісій (їх представляли працюючі середнього віку, молодь, що тимчасово не працює, пенсіонери) і спостерігачі від кандидатів у депутати ВР і партій.
Так, за інформацією секретаря комісії виборчої  дільниці № 320342 (ДБВО, вул. Київська, 10) Світлани Тропіної, голова комісії Кристина Шенгерей (ПП «Сила людей») самоусунулась — і замість неї було призначено Тетяну Шведун, якій допомагали члени комісії з багатолітнім досвідом участі у виборах.
На цій дільниці активно голосувала молодь. Контроль здійснювали три десятки спостерігачів (з них два — міжнародні, а також чотири ЗМІ, деякі з них проводили соціологічне опитування виборців, що вже проголосували). На 12:00 із 1944 зареєстрованих на цій дільниці виборців проголосували 494 особи.
Голова комісії ДВК № 320349 (ВРГ «Інтелект», фойє, вул. Шкільна, 14) Тетяна Сулейко повідомила, що всі 18 членів комісії присутні. 20 спостерігачів представляють партії і громадські організації. Є й чотири міжнародні спостерігачі: Керім Болматов (РФ, Світовий Конгрес Українців) і три угорці (два спостерігачі і перекладач) — Жал Надь, Карой Домійош, Тібор Фехер. Станом на 12:00 із 1980 виборців проголосували 563 (25 %).
Очільник комісії ДВК № 320344 (РДЮСШ, вул. М. Грушевського, 7-б) Віталій Грантовський розповів нашому кореспондентові, що із 21 члена комісії двоє відсутні: один захворів на запалення легенів, а от Максим Луданий (представник Романа Дяченка) жодного разу не з’явився в комісії і працювати на вибори теж не прийшов. Аптечка, представники МНС і правоохоронці на ДВК були.
Так само, як і з півсотні спостерігачів, серед них — з Німеччини, Іспанії, Угорщини та Англії. Станом на 16:00 із 1819 зареєстрованих на цій дільниці виборців проголосували: 910 — за партії і 900 — за кандидатів у нардепи. Розбіжність цю легко пояснити: на дільниці зареєстровано 14 вимушених переселенців зі Сходу України, а вони голосують лише за партії, оскільки депутатів не знають.
На дільниці № 320350 (ВМЦХЕТУМ «Джерело», вул. В. Симоненка, 3-а) наша редакція провела експеримент — спробували пред’явити редакційне посвідчення замість паспорта (в цьому рішуче відмовили) і врешті проголосували за міжнародним паспортом громадянина України (це дозволяється законом). 
За інформацією керівників комісії цієї ДВК, жодного разу не була на дільниці і відсутня під час виборів Жанна Вовк (суб’єкт подання — Радикальна партія Олега Ляшка), всі інші злагоджено працюють. 
На 18:00 проголосували 60 % виборців — 1288 із 2124 зареєстрованих. Шестеро виборців проголосували на дому: усього було 10 таких заяв, та за чотирма адресами виїзним комісіям не відкрили двері.
Досить активно відбувалося голосування на виборчій дільниці № 320346 (Вишгородська ЗОШ № 1, просп. І. Мазепи, 7-а).  На 12:00 тут проголосувало 553 виборці із 2 150.
Серед 22 спостерігачів – і представники ЗМІ (від місцевих газет «Рідне місто», «Слово»). Восьмеро  людей, які не могли  прибути на дільницю, голосували вдома. Про це та про інші важливі етапи голосування голова комісії Анастасія Гайдук оголошувала особисто, аби спостерігачі все могли фіксувати вчасно. 
На дільниці № 320344 (Вишгородська РДЮСШ), де зареєстровано 1819 виборців, на дому голосувало 12 людей. Група зі скринькою для їхнього волевиявлення вирушила за зазначеними адресами об 11:50. Виборчий  процес тут контролювали 30 спостерігачів, у т. ч. – фіни, угорці, англійці, представники ОБСЄ. На запитання, кому віддали свої голоси, більшість відповідали: «За Україну», «За свободу». І не поспішали уточнювати, за свободу як за партію чи як за важливу умову буття, моральності і вільного вибору.
У Вишгородській музичній школі (дільниця № 320351, просп. І. Мазепи, 13) на 12:00 проголосувало 436 виборців із 1632 зареєстрованих. На цей час спостерігачами (а це 27 людей, серед яких — представники Канади, Угорщини, ОБСЄ) порушень не виявлено. 
За словами представника Васильківського медіа-холдингу, серед опитаних ним виборців цієї дільниці більшість віддали перевагу кандидату у народні депутати Віктору Решетняку. 
За виборчим процесом в ДЦ «УДНТЦАТП» (дільниця № 320348, вул. Межигірського Спаса, 6) спостерігало 12 представників – від партій, Світового Конгресу українців та ін. На 12:00 тут здійснили волевиявлення 662 людей із 2 250 зареєстрованих.
Екзит-пол, який проводила тут соціологічна служба «Савік Шустер студії», показав, що лідирує партія «Блок Петра Порошенка».  
Після 13-ої години найбільш багатолюдно було у спортивному залі РБК «Енергетик» (просп. І. Мазепи, 9) на виборчій дільниці № 320345. Членам комісії доводилося нелегко.
Але люди у чергах не нервували. З огляду на важливість моменту, з розумінням ставились до незначних незручностей. На 12:00 проголосували 552 виборці із 2 268 зареєстрованих. Найбільше тут було і спостерігачів (42) та журналістів, у тому числі і з телеканалу ТВІ.На дільниці № 320347 у Вишгородській ЗОШ «Сузір’я» (вул. Ю. Кургузова, 15) усе проходило спокійно і без черг. На 10:00 тут проголосувало 276 виборців, на 12:00 – 588 із 2 235 зареєстрованих. На дому голосувало 12 людей. Як зазначив секретар комісії Ігор Вітченко, ОВК не повністю забезпечила дільницю інформаційними плакатами, зокрема не було їх стосовно виборчих блоків Порошенка, Яценюка та комуністів. На дільниці № 321399 (спортзал ВРГ «Інтелект», вул. Шкільна, 14) із 2 162 по багатомандатному (за партії) проголосувало 1267 осіб, а по мажоритарному (за депутатів) — 1241 виборець. 
Серед проблем, котрі виникали в роботі багатьох комісій, зазначалась така елементарна, як дефіцит канцтоварів (наприклад, на 18 членів комісії виділено 10 ручок, 5 олівців, 6 лінійок), а також дефіцит оргтехніки (приносили з дому ноутбуки).
 
 


<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod