СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютГазета «Вишгород» з вами вже 19 років, шановні читачі
04.11.2014

Четвертого листопада ц. р. газета «Вишгород» відзначає некруглу, та дуже важливу для нас усіх дату. 19 років тому вона з’явилася на світ на чотирьох сторінках формату А-3, чорно-біла, як зображення перших телевізорів, і накладом 1 000 прим. Читачі із захопленням сприйняли СВОЮ газету.Вже наступний номер був на восьми шпальтах. За 19 років інформація, а також охота вишгородців писати в улюблену міську газету сприяли тому, що «Вишгород» став уже 12-сторінковим, а останні кілька років — і 16-сторінковим тижневиком. Програма телепередач лише за останні п’ять років виросла з дев’яти до 18 телеканалів. 


У 2007-му вийшов перший номер міської газети у кольорі (перша і остання сторінки), а із 2008-го «Вишгород» став повнокольоровим.


Наша редакційна команда, звісно, трошки старша за 19, наш середній вік — удвічі більше. У нас працюють і зовсім молоді, і досвідчені журналісти, що, полишивши відповідальні посади, не змогли розлучитися із улюбленими професіями.


Останні дев’ять років ми наполегливо вдосконалювали макет, експериментували з розміщенням матеріалів, шрифтами, стилем назви… Іноді передавали куті меду — і газета ставала просто-таки веселковою. І врешті — з № 12’2009  «Вишгород» прийшов до читачів у кольорах прапора міста.А трохи згодом на першій шпальті з’явилися гасло «Пиши і читай про СВОЄ місто», електронна адреса та адреса сайту газети.Над сайтом працювали і продовжуємо працювати дотепер. Кілька разів хакери — либонь, задля тренування, — «ламали» його, і доводилося все відновлювати з нуля. Зате ж нині сайт газети «Вишгород» vyshgorod.in.ua — своєрідна хроніка подій у нашому місті: архів майже усіх випусків, починаючи з 2006-го року, ви можете переглянути і перечитати виступи Президента і міського голови, листи-скарги, пропозиції, звіти депутатів, вірші і оповідання наших читачів, а також знайти купу цікавої інформації.Кожен рік відзначався традиційними і особливими темами. Із 1995-го по 2014-й це були репортажі про перебіг сесій міськради та повідомлення про реактор ЧАЕС, інтерв’ю з американцями, французами і німцями та нагадування про борги за комунальні послуги, підготовку до зими. Сторінки історії та гарячі теми (наприклад, про сплюндрований під інфекційне відділення лікарні скіфський курган). На сторінках газети міськради з’являлися звіти депутатських комісій, анонси й уривки з книжок, іноді — цілі додатки-вкладки до газети. Цікаві зустрічі та кримінальна хроніка. Археологічні розкопки та реконструкція храму свв. Бориса і Гліба. Профспілкові угоди та затвердження символіки міста і звання «Почесний громадянин Вишгорода». Розклад автобусів до Києва і до КАРАТа. Нові тарифи. Інформація про кабельне ТБ, газифікацію та освітлення у приватному секторі, а  також про артезіанські свердловини для міста. Відкриття Технічного ліцею (НТУУ «КПІ») та школи «Надія» (для дітей з особливими потребами). Розбудова нової промзони та плани забудови міста (зокрема «Берізок») — з експлікацією. Рейди комісії міськради для виявлення самозабудов.


Вишгородці із захопленням читали спогади й уривки з політичних детективів та відкривали для себе невідомі досі дати, сторінки історії України (і Вишгорода — зокрема). Регулярно ознайомлювалися зі звітами народного депутата Кірімова. Розв’язували кросворди. 


Назви матеріалів говорять самі за себе: «Орієнтир — європейський рівень», «У безробіття — жіноче обличчя», «Замах на незалежну пресу», «Хто ми: український народ чи народ України», «Чи стануть вишгородці киянами», «Земельна реформа — що за фасадом», «Хто вкрав наші заощадження?», «Гроші беруть — води не дають».Цікаво, що у 1998 році по округу № 95, до якого тоді входив Вишгород, було 27 кандидатів у депутати Верховної Ради України, і серед них — нинішній директор КП «Редакція газети «Вишгород» Віталій Кутаф’єв. За посаду ж міського голови кандидати змагалися у брейн-рингу в Будинку культури «Енергетик». А у 1999-му було 19 претендентів на участь у президентських виборах — і нічого, подібного до сьогоднішнього бруду на адресу конкурентів, не було.


Читачі газети «Вишгород» обговорювали грошову реформу в Україні, проект нової Конституції, перейменування вулиць та колонку мера «Вперед, до «світлого» минулого», дізнавалися, чи «здорова» у Вишгороді вода. Депутати міськради писали звернення до Президента щодо відключення опалення, гарячої і холодної води та електроенергії.Теми публікацій: Генплан, власні очисні споруди, тарифи і послуги, децентралізація владних повноважень та адміністративно-територіальна реформа; «Формула-1 на воді», міжнародні авто- і силові змагання та марафони, відомі шоу.


Газета Вишгородської міської ради на своїх сторінках оприлюднювала рішення та проекти рішень (регуляторні акти), плани, міські програми, оголошення… Коли я прийшла до редакції у 2001 році, «фотоархів» уміщався в коробці з-під черевиків. Нині ж у електронній фототеці газети — понад 110 тисяч знімків лише нашого штатного фотокореспондента Андрія Максімова. 
З редакцією охоче співпрацюють і позаштатні кореспонденти. Читачі не раз із задоволенням розглядали на сторінках «Вишгорода» світлини Ольги Думанської, Василя Карпенка, Катерини Мазур-Федорчук, Дмитра Юрченка, Юлії Тіхонової, Віктора Шамоти. До майстрів приєднується і юнь, яка мріє стати журналістами чи фотографами.
 
Коли привозять із друкарні свіжий номер, перша думка: «А отут можна було ж іще…» Це називається — творчий неспокій. Тому що від старих підшивок газети «Вишгород» не відірватися, настільки цікавим видається репортаж чи замітка через півроку-рік.Теми вічні (якість надання комунальних послуг, міські мережі, дороги і транспорт, планова забудова та «самбуд», освіта,  культура і спорт, мораль, здоров’я, дім-сад-город) та злободенно-гострі (нестача дитячих садків і шкіл, стадіон і басейн, програми доступного житла і громадський транспорт). Робочі місця для молоді, дозвілля дітей і дорослих, місця для відпочинку та спорту…  


Свіжий номер газети майже завжди є у редакції (м. Вишгород. вул. Б. Хмельницького, 2; тел.: 04596-52725), а також у кіосках преси в БК «Енергетик» і адмінбудинку, магазинах «Ярослав», «ЕКО-маркет» і «Март» та на касах у «Вишневому», на кінцевій зупинці авт. № 397.


Передплата — див. на стор. 10.


А у кожному номері газети — талон на безкоштовну рекламу. Нині ми розробляємо нове положення про рекламу, мріємо про державну підтримку народної преси, тендери і гранти…Газету «Вишгород» щотижня чекають  вишгородці і не вишгородці віком від семи і до …років. Нас читають прихильники українства та друзі Вишгорода з міст-побратимів шести країн, моніторять громадські організації та партії. 
До нас прислухаються, на нас ображаються, нас лають і хвалять, від нас чекають і вимагають. Отже, ми — цікаві. Ми завжди з вами, наші віддані читачі, завдяки вам наклад газети — стабільний уже впродовж майже двох десятиліть. Залишайтеся з нами і у 2015 році!

 

 

 

Вишгород

 

 

 << повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod