СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : На сторінках «Чайки» — гуляють плітки та байки
14.05.2014

Коли вперше потрапила до рук чергова місцева газетка, то не відразу і зрозумів, як вона називається: перепрошую у шановних видавців, але прочиталось не «Чайка Вишгорода», а… «Лайка Вишгорода». А, полиставши її сторінки, переконався, що перше враження було таки правильним — з кожного речення сочаться лайливі образливі слова, замість конструктивної розмови, в чому намагається запевнити читачів «головний редактор».

Особливо здивували дві публікації в № 4 — адвоката Валерія Осадчого «Ці руки нічого не крали…» та депутата міськради, голови комісії з питань стратегії розвитку міста, будівництва, транспорту та зв’язку Дмитра Новицького. Враження таке, що своїми публікаціями вони поставили одну єдину мету — насолити Віктору Решетняку, звести з ним якісь свої рахунки, бо в їхні заяви про те, що таким чином вони намагаються потурбуватись про благо мешканців міста, щось слабо віриться.

У Вишгороді добре пам’ятають, що і Осадчий, і Новицький свого часу були, використовуючи їхній же вислів, дуже «наближені» до міської влади. Зокрема, Осадчий з 2003-го по 2006-й працював начальником юридичного відділу міськради, а Новицький з 2002-го до 2008-го, з невеликою перервою, — заступником міського голови. І навіть коли вже був обраний на посаду міського голови Віктор Решетняк, то він не наполягав, щоб Новицький звільнився, а запропонував залишитись на посаді заступника. І з цією пропозицією Новицький погодився.

До того ж, і Осадчий, і Новицький навіть деякий час працювали пліч-о-пліч із сумнозвісним Вишгородським мером Кімлачем, і у них була нагода і можливість уже тоді вносити корективи у розвиток міста, підказувати, що треба вирішувати для міської громади, розвитку міста у першу чергу. А от тепер, виявляється, у всьому винен виключно Решетняк, це він «веде розвиток Вишгорода» в нікуди.

У цих публікаціях немає конструктиву, натомість — практично у кожній фразі зневажливі вислови щодо нинішнього мера Вишгорода. Осадчий у своєму матеріалі бере у лапки фразу «легітимно обраний», проводить паралелі з Януковичем — мовляв, я, мер, живий! Зрозуміло, що ці вислови — проста гра словами, якими автор намагається принизити міського голову, похитнути його авторитет. Але тут шановний пан-автор Осадчий вже дуже перегнув. Авторитет — він не може бути більший-менший. Він або є, або його немає.


Решетняку не потрібно комусь доводити свою авторитетність. За нього проголосували понад 70 % виборців, що прийшли на дільниці (єдиний супротивник не набрав і 10 %), тож Віктор Решетняк — міський голова, легітимно обраний громадою Вишгорода.
 

Не обминули автори названих вище публікацій і злободенної Вишгородської теми — яхт-клуб. Багато сказано ними про надбання і заслуги місцевого громадського крейсерського яхт-клубу «Енергетик» ім. Г. І. Строкова, його права на територію.

Однак поборники прав яхтсменів чомусь забувають, що «Енергетик» — громадська організація, такий собі «клуб за інтересами», який за доброї волі місцевої влади має місце, де тренуватись і змагатись. Якихось юридичних прав, документів на право власності території ця громадська організація не має.

Отож автори публікацій, а особливо пан Новицький як депутат і голова такої поважної комісії, якби і справді хотіли допомогти спортсменам узаконити своє перебування на території, заміть того, щоб загострювати ситуацію, грати на соціальних моментах (мовляв, караул, спортсменів позбавляють тренувальних майданчиків!), мали б посприяти це зробити. Причому методами правовими, а не мітингувальними, не «наїздами» на сторінках видання, яке виходить тільки за тієї нагоди, коли треба в когось плюнути.

Дивують й інші міркування шановних авторів про розвиток міста. Знову ж таки, міського голову звинувачують у тому, що він заважає, як і в попередньому випадку, захопленню місцевої молоді спортом. Зокрема, кажуть автори, йдеться про територію нижче вулиці Набережної (біля магазину «Лілея») — мовляв, там в оточенні вікових дубів був спортивний майданчик, а тепер — там вигадали якусь забудову.

Але знову наші законники, в даному випадку пан Осадчий, пересмикують факти: старі трухляві тополі йому чомусь видались «віковими дубами», а три планки, що імітували ворота, спортивним майданчиком. Там і справді багато років місцева молодь грала в футбол.

Але, кажучи словами автора, «впритул наближені до міської влади» і пан Осадчий, і пан Новицький не спромоглися цей імпровізований майданчик узаконити, навіть ніхто не висловив подібної ініціативи. А ось тепер мер винен у тому, що там… буде споруджуватись житловий будинок.


Доречно буде зауважити ще один цікавий момент — я далекий від філології, але, знаєте, читаючи творіння адвоката Осадчого, який, певне, пише судові позови, оскарження і клопотання, так і хотілося взяти ручку з червоним чорнилом, щоб виправити помилки пунктуації — їх по 2-3 у кожному реченні.

Можливо, неграмотність компенсується іншим — вмінням розкручувати «темні схеми» міської влади, виявляти, хто кому родич і хто «впритул наближений» до міського голови?

Помилки мав би виправити «головний редактор» Олександр Крикніцький. Але з якоїсь причини він цього не зробив. Може, спеціально для того, щоб з неграмотності пана-адвоката Осадчого посміялись?

 
Ось про що ще хочеться сказати — визнаючи, що сьогодні є чимало здобутків у розвитку міста, пан Дмитро перераховує ряд недопрацювань, невиконаних обіцянок нинішньої влади абсолютно як стороння людина, а не як колишній заступник міського голови і нинішній голова депутатської комісії, який на власному досвіді мав би переконатись, що реалізація тих чи інших планів залежить від багатьох факторів, і мав би впливати на те, щоб у міській громаді вирішувались насамперед першочергові для усієї громади завдання.

 
До речі, оце «впритул наближені», яке використав у своїй публікації Осадчий щодо окремих депутатів, також навіває різні роздуми. Адже міський голова має тісно спів-працювати і співпрацює з усім депутатським корпусом, то, виходить, всі депутати до нього «впритул наближені»? Але чомусь авторові публікації спало на думку, що виключно депутат Поліщук в числі «впритул наближених».

Я часто буваю на засіданнях міської ради, чую, в яких дебатах вирішуються ті чи інші питання, як «впритул наближеність» депутатів вибухає гарячими перепалками, через які «корупційним схемам», на які натякає Осадчий, не пробитись. Він і сам, либонь, це розуміє, але все ж вдається до «розвінчування».

 
Насамкінець хочеться сказати ще про дві речі. Пан Осадчий єхидненько так, ніби між іншим, робить плювок у бік Самооборони і дотичності до неї мера Вишгорода — мовляв, чому так швидко подружились? Це мер, в разі чого, шукатиме у них захисту?

Але про яку «дружбу» може йти мова у розрізі реєстрації статуту цієї організації? Співпраця — так, допомога в узаконенні діяльності — так. Крім того, рішення ці мер не приймав одноосібно. То це, на думку пана Осадчого, називається «дружба»?

Щодо членства у Партії регіонів, то Решетняк, наскільки мені відомо, ніколи не бив себе у груди і не афішував цього при першій же нагоді, як деякі інші «члени» партії влади. Він спокійно перебував у її лавах і так же спокійно, без зайвого ажіотажу і показухи з неї вийшов.

При цьому залишившись вірним своїм переконанням — в його силі і його владі зробити для міста, його мешканців чимало добрих справ. І він їх робить, незважаючи на шалений тиск представників тих сил, які намагаються вже зараз, задовго до виборів, похитнути позиції міського голови і на непідкріплених нічим звинуваченнях заробити для себе якісь бонусиНе подивуюсь, якщо когось із цих панів-авторів, а чи й обох виявимо у списках під час голосування за кандидата на Вишгородського міського голову на чергових виборах. Отож і зрозуміло, які причини лежать в основі названих вище публікацій.

 
Втім, подібний «настрій» вловлюємо не тільки в названих, а практично у кожній публікації цього «рекламного листка». Так, до газети він, на мою думку, явно не дотягує, хоч і намагається анонсувати себе, як солідне суспільно-політичне видання. Однак, солідні суспільно-політичні видання не вдаються до таких ось «наїздів», в них маємо об’єктивний аналіз події чи конфлікту з різних точок зору.


А тут «вітер віє» тільки в один бік — очорнити нинішню міську владу. Хотілося б застерегти читачів цього «рекламного листка» — фільтруйте і перевіряйте інформацію, що тут розміщена, навіть ту ж таки рекламну — бо якщо видавці не зовсім щирі в одному, то і в іншому дозволяють собі бути не зовсім правдивими…Вишгород<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod