СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгородська міська рада не спромоглася прийняти звернення до президента
18.12.2013

Головною новиною всіх інформвидань останнім часом є, безперечно, події на майдані. Саме в зв'язку з цим 09 грудня було скликано позачергову сесію міської ради, щоб прийняти звернення до президента щодо врегулювання кризи в країні. Не зважаючи на тезу міського голови про те, що в цей складний для країни час міська рада обов'язково має висловити свою позицію, депутати зробити цього не спромоглися.

9 грудня відбулась позачергова XXVII сесія Вишгородської міської ради шостого скликання. На порядку денному було усього три питання. Друге і третє розглянули швидко, а от перше — про суспільно-політичну ситуацію в Україні — на пропозицію депутата Юрія Ткалича розглядали останнім і обговорювали гаряче, бо, попри ретельний розгляд у профільних комісіях, у депутатів не склалося єдиної думки.

 З фінансових питань доповідала начальник фінансово-бухгалтерського відділу Наталя Сакевич. 27 депутатів і міський голова внесли зміни до бюджету на 2013 рік (перерозподілили доходи та видатки) та затвердили рішення виконавчого комітету та розпорядження міського голови щодо змін до кошторисів по загальному і спеціальному фондах (зокрема, по дошкільних навчальних закладах і КПЖ і КГ — є можливість спрямувати 200 тис. грн на зарплату двірникам). 

З першого питання доповідала секретар міської ради. Оскільки проектів було два, Марія Решетнікова закликала не повторювати сценарій засідання 31 сесії Вишгородської районної ради (що не висловила свого ставлення до суспільно-політичної ситуації в Україні), а шляхом голосування підтримати один із проектів, аби не було зайвого піару, та надати можливість найвищій посадовій особі у місті — Вишгородському міському голові Віктору Решетняку підписати це рішення міськради.
Результати декількох голосувань сумлінно підраховувала лічильна комісія (Ольга Мельник, Валентина Супрун, Людмила Колєва, Світлана Свистун).
Проект рішення «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні» підготував депутат Юрій Колодзян.
Проект рішення, який підготував депутат Юрій Городиський, називався «Про звернення до Президента України, жителів міста Вишгорода та всіх громадян України щодо врегулювання суспільно-політичної кризи в Україні».

Обидва проекти рішень мали однакову преамбулу («Зважаючи на суспільно-політичну кризу в Україні, що виникла внаслідок зриву підписання Угоди про Асоціацію з Європейським союзом та брутального побиття спецпідрозділом МВС України «Беркут» студентів, що проводили мирну акцію протесту, висловлюючи солідарність з громадянами України, що мирно відстоюють європейський вибір України та загальнолюдські цінності на майданах столиці та інших міст нашої держави…»), заклик до Президента щодо недопущення подальших силових дій щодо мирних мітингувальників та до розв’язання кризи, тому що саме такі заходи зможуть врегулювати напружену ситуацію в країні, що склалася, та повернути довіру до влади.

Перший проект засуджував силові дії органів внутрішніх справ, спрямовані на придушення мирної студентської акції, та арешти учасників акцій протесту. Другий — рішуче засуджував ескалацію насильства та свавілля під час проведення мирних акцій протесту в Києві, у тому числі застосування сили правоохоронцями до молоді та побиття журналістів.
Розв’язання кризи вбачали по-різному:

— перший проект: «…шляхом відкритого діалогу з громадянським суспільством, притягнення до відповідальності організаторів та виконавців жорстокого побиття громадян, що проводили мирну акцію протесту»,

— другий: «…шляхом ухвалення Указу про відставку Кабінету Міністрів України, проголошення дострокових виборів Президента та Верховної Ради України, притягнення до кримінальної відповідальності організаторів та виконавців жорстокого побиття студентів спецпідрозділом МВС України «Беркут».

У проектах обох рішень депутати зверталися до жителів міста Вишгорода та всіх громадян України із закликом до підтримки мирного характеру відстоювання своєї громадянської позиції, взаємоповаги та недопущення подальшої ескалації конфлікту у суспільстві: «Саме від вас залежить, яким буде майбутнє України. Українці показали, що прагнуть не лише кадрових змін у владі, а й зміни суспільно-політичної системи загалом, зокрема подолання корупції та несправедливості у судовій та правоохоронній системах». 
«Ми переконані, — наполягали депутати міськради, — Україна є європейською країною та заслуговує на входження на рівних до сім’ї європейських націй».

Під час обговорення депутат Юрій Городиський наголосив, що другий проект рішення — заклик не до повалення влади, а до мудрості Президента. Та навів як приклад Грузію, де після силових подій кілька років тому президент Саакашвілі оголосив позачергові вибори і виграв їх.

Пропозицію депутата Олексія Момота — прийняти обидва проекти рішень — депутати навіть не поставили на голосування. Натомість підтримали депутата Віталія Кутаф’єва — допов-нити проект Ю. Колодзяна: «притягнути до відповідальності «Беркут». 


В. Кутаф’єв принагідно нагадав державницькі ідеї студентського майдану 1990 рр., проголошену нинішнім громадянським майданом недовіру політикам та завдання міської ради: «Нас обрала громада, щоб підтримувати життєдіяльність міста».
Депутат Юрій Городиський, до якого приєднався депутат Олександр Семенов, наполягали на перерві, аби голови фракцій прийняли зважене консолідоване рішення, та депутати не підтримали цієї пропозиції і перейшли до голосування.

Проект Ю. Колодзяна (зі змінами — про кримінальну відповідальність «Беркута») схвалили 12 депутатів. Проект Ю. Городиського — теж 12. Таким чином, не пройшло жодне з рішень. 

Міський голова Віктор Решетняк привітав іменинників та нагадав депутатам, що чистота в їхніх округах — це справа не лише комунальників. Необхідно привчати людей до порядку, щоб відчували себе господарями і на прибудинкових територіях.

Вишгородський форум<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod