СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : Квартири у протигазах
09.12.2013

17 листопада 2012 р. у газеті «Вишгород» у статті «Зворотній клапан не справляється, стінка тріснула» йшлося про проблеми у третьому під’їзді буд. 12 на просп. І. Мазепи. Через рік мешканка кв.109 Віра Дзюба знову прийшла до редакції.

Особисто і за дорученням мешканців третього під’їзду вона зверталася до КПЖ і КГ, депутата Юрія Попова, Вишгородського міського голови Віктора Решетняка, до голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка, у Громадську приймальню депутата Верховної Ради України Ярослава Москаленка. 


Віра Олексіївна зазначає, що зроблено: поправлено сходи; закріплено стовпи на майданчику для сушіння білизни; відремонтовано «ливньовку» у під’їзді; зацементовано дірки у бетонній плиті біля входу до під’їзду та ліфту.
Та от основна проблема — функціонування каналізаційного стояка, від якого залежить санітарний стан у під’їзді, — не розв’язана. Тобто мешканці 54-х квартир продовжують жити на відстійнику.
Будинку 37-й рік, а смердить років із 10. Каналізаційні стоки накопичуються після кожної аварії у підвалі.

Не можна сказати, що сантехнічні та аварійні бригади нічого не роблять. Влітку ц. р. працівники КПЖ і КГ розкопали вхід до «лежака» і замість бетонної труби діаметром 200 мм з’єднали внутрішньобудинкові мережі та каналізаційний колектор пластиковою трубою діаметром 150 мм.

Посилаючись на відповідь директора КПЖ і КГ Андрія Ведмедя ще у 2007 році, жителі «запашних» приміщень вважають, що проблему повністю можна розв’язати заміною каналізаційного трубопроводу та облаштуванням колодязя зовні — навпроти під’їзду. Та поки що аварійні ситуації на стояку тривають.

За інформацією міського депутата Юрія Попова, з проблемою він обізнаний добре. Не раз спілкувався з комунальниками, із заступником Вишгородського міського голови Олександром Ростовцевим.
Депутат зазначає, що зроблено: обіцяні «лежачі поліцейські», освітлення та бетонну стяжку при вході третього під’їзду, сходи, бильця на вході до першого-третього під’їздів (у всіх ремонтували за власні кошти, він особисто наймав людей).
Та головне — каналізація третього парадного. До речі, стосовно смороду зверталися і мешканці першого під’їзду.

Сантехніки нагадують, що ремонт каналізації був зроблений ще у 2007 році, та вважають, що причина смороду — порушення проекту будівельниками і неправильна експлуатація зливу мешканцями будинку. Нехлюйство проходить один-два рази, а далі… Вже не раз після прочистки витягали з труб і ревізій купу непотребу, який мешканці верхніх поверхів скидають до каналізації, попри встановлені «уловлювачі».

Депутат Юрій Попов упевнений, що скидають непотріб до каналізації усюди (люди є люди), а от забивається, наскільки він знає, на вул. Грушевського, 3, просп. І. Мазепи, 12, у деяких будинках на вул. Київській.

Іще одна вірогідна причина смороду: будинок зведений на плавуні, тобто волога — постійна. Плюс пориви труб у підвалі, до яких не дістатися (за проектом, приміщення підвалу — занизьке). Влітку ц. р. КПЖ і КГ відремонтували з’єднання будинку та колодязя. Мають замінити труби холодного водопостачання у підвалі. Можливо, розчистка підвалу посприяє тому, щоб дібратися до вірогідного пориву каналізації.

Та у будь-якому випадку на пластикові труби потрібна не така вже велика сума. Тож Юрій Попов писатиме заявку на ім’я директора КПЖ і КГ та на міського голову, аби до Програми КПЖ і КГ на 2014 рік включили капітальний ремонт (реконструкцію) існуючих каналізаційних мереж у підвалі буд. 12, що на просп. І. Мазепи у Вишгороді.
Вишгород<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod