СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : Замість корів — кролі та кури
19.11.2013

Є галузь народного господарства, без якої не може існувати жоден із нас. Адже щодня ми снідаємо, обідаємо, вечеряємо — купуємо хліб, молоко, м’ясо (якщо є гроші) і навряд чи згадуємо тих, хто подбав про наш стіл.
А це — армія хліборобів, земледарів, до якої в останні роки приєдналась величезна чисельність «дачників» — тих, хто вирощує городину і навіть тримає на своїх чотирьох сотках птицю, худобу, аби мати екологічно чисту продукцію.

Але всі разом — і колективні, і приватні господарства — не в змозі відновити вщент зруйноване сільське господарство. Як свідчить статистика, з 1990 по 2010 рік в Україні виробництво вершкового масла скоротилось на 90%, цукру — на 73%, ковбас — на 68%. Під ніж пішло колись найбільше у Європі поголів’я корів — з 24,6 до 4,4 млн. Виробництво м’яса знизилось з 4,3 до 2,1 млн тонн, молока — з 24,5 до 11 млн тонн на рік. Замість 19,4 млн свиней залишилось 7,3 млн. «У війну і то не було такої катастрофи», — такий висновок роблять експерти.
Вишгородський район — віддзеркалення країни у цілому.

На 1 листопада поточного року у 26 сільгосппідприємствах, що подають звітність, утримується всього 210 голів великої рогатої худоби (ВРХ) проти 450 минулого року, 41 дійна корова, 46 свиней, 10 коней. Не густо і у фермерських господарствах — 35 голів ВРХ, з них 13 корів, 88 свиней.

Зате набирає обертів Український племінний кролівницький комплекс, розташований у Лебедівці. Кролів там майже 24,5 тисячі голів — вироблено за 10 місяців 98,1 тонни дієтичного дорогого м’яса, яке поки що не по кишені більшості із пересічних громадян.

Не пасе задніх в Україні й флагман птахівництва — Гаврилівський птахівничий комплекс.

Виробництво м’яса птиці зросло на 135 933 тонни, отримано курячих яєць 37 993 тисячі штук. Проти відповідного періоду минулого року м’яса більше на 10 %, яєць — на 51 %. Продуктивними стали й курки-несучки: проти минулого року від кожної отримано 193 яйця — на 25 більше, ніж торік.

Вирощують у районі й зернові, і вперше цього року — соняшник. Усього у користуванні та в оренді 4855,57 га земель, або тільки 10,5%. А інші 89,5% поки що «гуляють». Щоправда, вперше цього року знайшлися охочі на частці цих вільних земель вирощувати культури, яких потребує ринок, — озимий ріпак, соняшник.

На території Жукинської сільської ради ПП «Віра» зібрало по 33 цнт озимої пшениці з гектара, а ФГ «Віта Макс» на території Димерської селищної ради намолотило з кожного гектара по 14 цнт соняшника. Обох керівників цих господарств — Петра Геращенка та Володимира Сороку до професійного свята відзначено нагородами та преміями.

Список нагороджених не такий уже й великий. Але кожний заслуговує на окрему розповідь. Це і птахівниці з Гаврилівки Галина Берчак та Галина Чорнонос, і водій вантажівки КСП «Україна» Володимир Гринченко, і механізатор ДП «Литвинівське» Микола Павленко, і голова ФГ «Рунакос» Руслан Костін, і директор ТОВ «Укрплемкролекомплекс» Вадим Будило, і голова правління КСП «Україна» Микола Самойленко, і завідуюча навчального господарства ДНЗ Катюжанського вищого професійного училища Ольга Скрит, і голова ФГ «Омельчук» Володимир Омельчук.

Всі вони відзначені грамотами, подяками різних організацій — від Верховної Ради, Міністерства агропромислового розвитку, Київської обласної держадміністрації та обласної ради, Вишгородської РДА і районної ради.

А ми щиро дякуємо й простим трудівникам землі, фермерам, завдяки яким маємо сьогодні хліб і до хліба, та вітаємо всіх, причетних до роботи на землі, з професійним святом!
Наснаги вам, здоров’я та сталих врожаїв!
Вишгород<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod