СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : Всеукраїнський фестиваль-конкурс буде міжнародним
01.11.2013

За п’ять років у «Вишгородській Покрові» взяли участь 65 колективів. Географія: Вишгород, Київ, Львів, Чернівці, Вінниця, Івано-Франківськ, Гвоздів, Дніпропетровськ, Ніжин, Здвижівка, Гаврилівка, Богданівка, Нова Водолага, Славутич, Гурівщина, Лужани, Луб’янка, Макарів, Демидів, Бородянка, Богуслав, Бердичів, Димер, Обухів.

2009-го перший фестиваль зібрав творчі колективи Вишгородщини, наступного — Київщини, із 2011 року у ньому беруть участь майже всі етнічні регіони України. У планах 2014-го — вийти на міжнародний рівень: запросити колективи із міст-побратимів Вишгорода, зокрема — німецького Льорраха та французького Санса, з якими вже йдуть перемовини.
Чотири роки поспіль учасники конкурсу виступають у двох номінаціях — академічний і народний спів. 2013-го до програми увійшов і власний твір колективів. Так вирішило шановне журі: заслужені діячки мистецтв Софія Майданська і Катерина Божко, професор КНУКіМ Ольга Поріцька, лауреати Державної премії ім. Т. Шевченка Галина Гаврилець і Віктор Степурко, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ о. Петро Жук, художній керівник Київського обласного центру народної творчості Ніна Михайлишин.

Цього року — несподівано для мене, закоханої у народну пісню, — академічний спів був яскравішим. Можливо, тому, що червоною народною ниткою було вишите академічне виконання. І це відзначив у своєму вітальному слові Вишгородський міський голова Віктор Решетняк:

— Сьогодні — свято на святій землі. Бо на засилля «попси» учасники «Вишгородської Покрови» відповідають підйомом духовності. Ми виходимо на міжнародний рівень. Німці і французи вже погодились взяти участь у фестивалі. Збувається моя мрія — Вишгород має стати меккою української пісні, духовно-мистецьким центром.

Після спільної молитви шість колективів розпочали співочі перегони у номінації «Академічний спів», а по обіді — сім творчих гуртів змагалися у номінації «Народний спів».

Перерва на обід — це козацький куліш і запашна рибна юшка, гарячий чай, смачні солодощі й узвар (за благодійні внески), цікаві мистецькі поробки… І спів — божественно-неповторний концерт під Дніпровськими зеленими схилами, на галявині біля церкви.

Коротка нарада журі — і квіти та відзнаки отримали найдостойніші.

Вишгород<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod