СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют



Вишгород : Гаряча тема на «гарячій лінії»
31.10.2013

Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Вишгородської ОДПІ Ірина Кобилінська, провела телефонну «гарячу лінію» з питань адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. Вона відповіла на запитання платників податків.
Чи звільняється від сплати ЄСВ працюючий на підприємстві пенсіонер за віком?
Звільнення від сплати ЄСВ для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачене.
Який розмір ЄСВ у фізичних осіб-підприємців, які влаштовуються на роботу самостійно і не використовують працю найманих працівників?

Відповідно до пп.2 та 3 частини 1 ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (Закон № 2464) такі фізичні особи-підприємці нараховують єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 34,7 відсотка від суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню.

При цьому сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та більшою максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Як визначається «мінімальний страховий внесок»?

Сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначається розрахунково, як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та сплачується щомісяця.

Яким безкоштовним програмним забезпеченням можна користуватись для формування та підписання звітності з єдиного соціального внеску?
При формуванні та підписанні звітності безкоштовними ключами, виданими територіальними відділеннями акредитованого центру сертифікації ключів ІДД Міністерства доходів і зборів, ви можете користуватись програмним забезпеченням для формування, підписання та подання звітності «M.E.Doc» (http://me-doc.com.ua); АРМ «Єдиний внесок» (тільки для формування звітності) (http://www.pfu.gov.ua). Підписання звітності, сформованої засобами АРМу «Єдиний внесок», можливо в ПО «M.E.Doc»; програмним забезпеченням для формування та подання звітності «iFin Zvit» (http://zvit.ifin.ua).
Який термін сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями, які використовують працю найманих працівників?

Вони сплачують нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не пізніше 20 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

При цьому під час кожної виплати заробітної плати, на суми якої нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, одночасно з видачею зазначених сум, роботодавці зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).



<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod