СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород : Життя людини до тих пір має цінність, доки вона може допомагати іншим…
25.10.2013

День працівника соціальної сфери – свято людей, котрі щодня поспішають на допомогу іншим, свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, робить добро не тільки за службовим обов’язком, а й за велінням совісті та покликом душі.

У Вишгородському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних пільг) сьогодні 81 працівник. Ми надаємо послуги більш як 700 мешканцям у багатьох населених пунктах району. Наші соціальні робітники допомагають своїм підопічним прибрати в будинку, приготувати їжу, лежачим — доставляють гарячі обіди. Якщо потрібно — сходять по ліки чи продукти, викличуть лікаря, потурбуються про оформлення документів на субсидію.

За великим рахунком, соціальна робота — це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми, щоб, об’єднавши зусилля, спільно вирішувати соціальні проблеми, допомагати тим, хто цього потребує. Для багатьох соціальних робітників слова Івана Франка: «Життя людини до тих пір має цінність, доки людина може допомагати іншим» — стали сенсом життя, і вони не полишають старих немічних людей без своєї допомоги.

Сьогодні чудова нагода звернутися до всіх працівників соціальної сфери, і особливо наших соціальних робітників, зі словами глибокої вдячності за небайдужість до тих, хто потребує турботи. Вони ніколи не заглядають у свої функціональні обов’язки і попри те, що й у самих чимало турбот та проблем, роблять усе, що просить їх стара, немічна людина.

Скажімо, ось що розповідає Ольга Борисівна Юхименко (76 років) про Зою Миколаївну Березинець, котра обслуговує підопічних територіального центру в селі Вища Дубечня: «Якби не соціальний робітник, то ми, без перебільшення, померли б з голоду. Бо неспроможні принести з магазину найголовніше — продукти, тому що з хати не виходимо. Вона і город обробити нам допомагає, всі документи необхідні оформити».

У Димері соцробітником працює Ніна Анатоліївна Петрушева. Одній з її підопічних – Євдокії Михайлівні Дудко – 92 роки. Її син живе в Росії і не може часто навідуватись до мами. «Добре, — розповідає старенька, — що є соціальна служба, що є соціальні робітники, які завжди підтримають, допоможуть у всіх справах. Спасибі їм за це. Ми не уявляємо без них свого життя».

Інша підопічна — вісімдесятирічна Лідія Михайлівна Гусєва — зараз перебуває у лікарні. Однак Ніна Анатоліївна не полишила її наодинці з проблемами і відвідує навіть у медичному закладі.
Ольгою Іванівною Хвостенко (80 років) з Федорівки опікується Любов Василівна Хасанова. Залишилась Ольга Іванівна на старості літ зовсім одна і завжди чекає соціального робітника з нетерпінням, зустрічає як рідну: «Як добре, донечко, що ти мене не забуваєш, не минаєш моєї хати. Дякую тобі за це, а ще за те, що маєш терпіння вислухати мої старечі розмови».

Чекає Любов Василівну і Галина Федорівна Яковенко — біля тину на кладочці, разом зі своїми котиками: «Жду тебе, щоб водички з колодязя дістала…» У старенької вже бракує на те сил…
Із 90-річною Сенклітою Филімонівною Костюченко важко спілкуватись, бо вона погано чує. Але у Ольги Іванівни Білоус, котра обслуговує підопічних у селі Круги, вистачає терпіння, щоб розпитати про всі проблеми, турботи і побажання. За це і дякує Ользі Іванівні ця та інші підопічні.

Так же, як і Любов Хасанова, Ольга Білоус працює соцробітником уже 18 років.

У соціального робітника Миколи Івановича Будая з Сичівки теж серед підопічних чимало таких, яким уже 90 чи близько того років. Ось як, скажімо, Антоніна Іванівна Зубець. Вона розповідає: «Микола — наш помічник, наша опора, вдячні йому за допомогу».

А Марія Устимівна Овдієнко (їй 89) тяжко хворіє і практично не встає. Микола Іванович потурбувався про всі необхідні документи, щоб її оформити у стаціонарне відділення постійного проживання, і сьогодні старенька має цілодобовий догляд і дякує за це нашому соц-робітникові.

Такі ж поважного віку одинокі літні підопічні і в інших наших соціальних працівників. Галина Анатоліївна Пателепень, яка працює вже більше 20 років, доглядає нашу шановану землячку, Героя Соціалістичної Праці Галину Аврамівну Шевченко та Валентину Олександрівну Воровченко, яка багато років проживає сама і не виходить із кімнати.

До стареньких соцробітники мають навідуватись не менше двох разів на тиждень, але насправді бувають у них і по чотири-п’ять разів — приносять продукти, ліки, допомагають по господарству. Підопічні Галини Афанасіївни Чубкової, яким уже далеко за 80, — Лідія Юхимівна Багнюк, Віра Семенівна Степаненко та Ганна Адамівна Присяжнюк — впевнені, що така служба в районі дуже потрібна, адже багато одиноких людей похилого віку потребують сторонньої допомоги.

І вдячні своїй помічниці, яка приходить до них і в люту холоднечу, і в дощ, і в літню спеку, поспішає не лише допомогти по господарству, принести продукти чи ліки, а й розрадити стареньких.

Чимало добрих слів часто чуємо і на адресу соцробітника Меланії Микитівни Ващенко з Гаврилівки, Ольги Анатоліївни Михайленко з Сувида, Людмили Іванівни Петренко із Сухолуччя, Раїси Феодосіївни Ткач, котра обслуговує підопічних у Синяку та Воронківці, Олени Миколаївни Чикаловець з Вахівки та багатьох інших.

До речі, наше відділення соціальної допомоги вдома очолює Ганна Митрофанівна Гриненко, яка також працює в територіальному центрі вже 22 роки. Разом зі своїм заступником Валентиною Павлівною Сінчук (її стаж в установі — понад 20 років) організовують роботу соціальних працівників, допомагають вирішувати проблемні питання.

Хочеться долучитись до всіх добрих слів наших підопічних на адресу соціальних робітників і щиро побажати кожному з вас, дорогі колеги, міцного здоров’я, щастя, родинного затишку, достатку, любові і радості в домі, мудрості і витримки в усіх життєвих випробуваннях, невичерпної життєдайної енергії для творення добра.

 
vyshgorod.in.ua<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod