СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород:Лікарні стануть наполовину платними
27.10.2016

Сьогодні в Україні — чотири рівні надання медичної допомоги: від звичайних поліклінік до високотехнологічних центрів (екстрена; первинна, читай — сімейна+невідкладна; вторинна — кваліфіковані фахівці в багатопрофільній районній лікарні; третя ланка — спеціалізована медична допомога в обласній лікарні чи вузькоспеціалізована допомога в науково-дослідницьких інститутах; четверта — паліативна допомога невиліковним хворим).


У планах МОЗУ на 2017 рік — госпітальні округи, території, що об’єднуватимуть близько 150 тис. чол. Там надаватимуть як екстрену, так і високотехнологічну допомогу, має бути налагоджена електронна система спостереження за інфекційними та неінфекційними хворобами, що дозволить прогнозувати епідемії.


Успішна чи ні запроваджена в нашій державі медична реформа — зрозуміємо, коли буде задіяно весь пакет змін. Поки що найбільш відчутне — повне розмежування інституту сімейної медицини та медичних послуг вузького профілю.


На пацієнтів чекає і введення платних медичних послуг. Держава забезпечить безоплатний перелік — первинна, екстрена, планова стаціонарна медична допомога та ліки, що використовуються для лікування у стаціонарі за призначенням лікаря. Цей перелік буде щороку затверджувати Кабмін, а фінансуватиметься він із наших же податків.


Усі інші послуги і ліки стануть платними.


Страхова медицина, вигідна медикам, звичайним громадянам – не по кишені. Але й державний пакет безкоштовних послуг може стати відчутним ударом по бюджету, в разі, якщо не будуть ретельно налагоджені схеми компенсацій вартості ліків аптечним мережам та оплата дороговартісних препаратів для лабораторних досліджень.


Окремий напрямок — створення в українській медицині профілактичної бази — може стати одним із ключових етапів впровадження медичного страхування. Кабмін збирається спростити ліцензування приватних лікарів і клінік, аби створити здорову конкуренцію державним медичним закладам.

 

 

Вишгород<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod