СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютГлава УГКЦ у Вишгороді: «Сьогодні Богородиця каже нам, що всяка любов веде до живого Христа»
17.05.2016

 Наше земне паломництво сповнене хрестами, смутком, сльозами, але ми йдемо в пасхальній ході – від рабства до свободи, від смерті до життя. І в кінці нашого паломництва нас зустріне воскреслий Христос, який звершує в собі всяку силу любові. Він є метою нашого життя, змістом нашої віри і підсумком християнського подвигу.

Про це говорив Отець і Глав Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди десятої (ювілейної) прощі до собору Вишгородської Богородиців якому знаходиться копія ікони Вишгородської Богоматері.

Під час проповіді Предстоятель відзначив, що в цю, третю неділю після Пасхи Христове Євангеліє запрошує нас у таїнственне, дивне паломництво. Читаючи і слухаючи сьогодні слова апостола Марка, ми чуємо, як вперше Христова благовість починає поширюватися у Всесвіті…


Що таке ця Добра Новина? «Можемо повторити слова цього дивного ангела, – сказав Блаженніший Святослав, – який каже сьогодні усім нам: ви шукаєте Ісуса Назарянина розп’ятого? Його нема тут, Він воскрес. Бо саме змістом Євангельської благовісті, осердям усього того, що потім апостоли рознесли по всіх усюдах, було слово про воскресіння».

«Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав. Це одне речення, яке підсумовує всі книги Нового Завіту», – вважає Глава Церкви.

«Ми сьогодні прийшли у десятій прощі до першого і найважливішого паломницького місця древньої Київської Русі, аби сповнитися силою Божественної любові, аби отримати надію і стати носіями Доброї Новини Христового Євангелія сучасним людям», – відзначив духовний лідер греко-католиків.

Блаженніший Святослав процитував апостола Павла, який каже, що все людське життя подібне до паломництва. «Ми тут, на землі, не маємо постійного місця, каже Павло, ми тут є подорожуючі паломники. А куди ж ми йдемо? Кого в кінці нашого паломництва ми маємо зустріти? Куди це земне паломництво має нас привести? І сьогодні Христове Євангеліє і жінки-мироносиці нам на це відповідають. Наше земне паломництво сповнене хрестами, смутком, сльозами, але ми йдемо у пасхальній ході – від рабства до свободи, від смерті до життя. І в кінці нашого паломництва нас зустріне воскреслий Христос, який звершує в собі всяку силу любові. Він є метою нашого життя, змістом нашої віри і підсумком християнського подвигу», – сказав Предстоятель УГКЦ.

Блаженніший розповів, що відомості про чудотворну ікону Вишгородської Богородиці губляться в сивій давнині. Перші історичні згадки про неї походять з VI століття, часів імператора Юстиніана. Ми знаємо, що в перших десятиліттях ХІІ століття за князя Юрія Долгорукого як величезна святиня вона приходить на київські святі землі. І тут, у Вишгороді, започатковується перший паломницький центр древньої Русі. Паломники, йдучи поклонитися мощам перших українських святих Бориса і Гліба, йшли, щоб зустріти воскреслого Христа на руках Пречистої Діви Марії. Сьогодні вона нам каже, що всяка любов веде до живого Христа».

За його словами, ми сьогодні в особливий спосіб вшановуємо і хочемо підкреслювати роль і місце української жінки в житті Христової Церкви, роль і місце української жінки в передачі віри наших батьків новим поколінням. «Нехай Пречиста Діва Марія, яка нас сьогодні тут приймає, буде Учителькою нашої віри, сили любові, посередницею всіх благодатей. Нехай дасть нам силу навчитися вірити всупереч будь-якої земної логіки, надіятися проти будь-якої земної причини. Нехай дасть нам силу любити так, щоб ми з вами так численно як сьогодні в цьому храмі, зустрілися колись у небі перед престолом Небесного Спасителя у повноті християнської радості», – побажав Блаженніший Святослав.

 

 

Прес-служба Київської архиєпархії<< повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod