СОЦІУМ
Міська Громада
Прийом громадян
Економіка
Бюджет міста
Робота комунальних служб
Тендери
Фінансові послуги
Освіта
Культура
Молодь і спорт
Фотогаларея
Регуляторна політика


Прапор міста

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валютВишгород:Комісар реалізує план спасіння
13.02.2016

 Нещодавно у польському місті Лодзь відбувся ІХ Міжнародний форум «Європа-Україна». Фонд міжнародної солідарності Solidarity Fund PL виступив співорганізатором панельної дискусії про децентралізацію в Україні та спонсором Форуму (з місцевого бюджету не було використано жодної копійки).


Завдяки співпраці з нашими партнерами зі швейцарсько-українського проекту DESPRO «Підтримка децентралізації в Україні» (спрямований на покращення системи державного управління шляхом підвищення ролі місцевого самоуправління), учасниками Форуму стала і група провідних українських експертів з питань децентралізації. Від Вишгорода на Форум було відряджено мене як заступника Вишгородського міського голови. 


Українська делегація провела плідну та цікаву зустріч із заступником Лодзинського воєводи Каролем Млинарчиком (Karol Mlynarczyk). Задавали багато питань щодо важелів боротьби з корупцією. 


Ми відвідали гміну Понтов (гміна — найменша адміністративна одиниця в Польщі, місто, село або група сіл і міст — ред.), де у 2013-2014 рр. працював урядовий комісар. Тоді гміна за заборгованістю була на третьому місці в державі, тепер — на 118 місці. Отже, урядовий комісар є дієвим механізмом допомоги тим органам самоврядування, що не впоралися з управлінськими функціями. 


Ми вирішили краще дізнатися про це — і побували у Варшаві, в міністерстві, яке, у числі інших завдань, керує інститутом комісарів. Якщо війт (а в Україні то — сільський чи міський голова) неодноразово порушує чинне законодавство, неефективно виконує свої повноваження або не знає, що робити, аби громада була спроможною, вводиться правління комісара. 

 

Комісар — представник уряду, який переймає всі повноваження від війта. Останнього відсторонюють від виконання обов’язків аж до виборів. Комісар реалізує план спасіння у середньому на два роки. У цей період — жодних розвиткових проектів, інвестицій, натомість — режим суворої економіки та скорочення видатків. 

Останнім був наш візит до вищого господарського суду, де українських експертів дуже гарно зустріли та поділились своїм досвідом роботи.


Повернувшись із Польщі з вагомим багажем корисної та дієвої інформації, ми зараз порівнюємо наші відміни від польських щодо об’єднання територіальних громад та хочемо нагадати, що завдяки децентралізації Польща знаходиться на вищому від України рівні. 

 

І не тільки економічно-правовому. У Польщі вже нова свідомість. У перший день навчань Форуму депутатка Державної думи Російської Федерації Тетяна Москалькова запитала голову правління Solidarity Fund PL Кшиштофа Становскі (Krzysztof Stanowski): «А з чого ви взяли, що в Україні є російська агресія?!» На що отримала різкого одкоша: «Якщо на території України їздять російські танки, стріляють російські ракети і ходять російські солдати, то ми називаємо це війною». Зал вибухнув оплесками у підтримку гідної відповіді.

 

 

Вишгород

 << повернутися   [версія для друку]

   
TyTa
www.vyshgorod